Menu główne
Egipt
logowanie
Google
Warto zobaczyć
Piramidy w Gizie
Egipt last minute
Karnak
Luksor
Kairr
Kurorty
Hurghada
Sharm el Sheikh
Taba
Aleksandria
Marsa el Alam
Menu użytkownika
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć!
Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 1
stat4u
subskrypcja
informacje o nowych wersjach na twój mail!

Artykuły > Egipt > Aleksandria
Aleksandria
Aleksandria to miasto położone w północnym Egipcie, jest to jedno z dwóch największych miast całego Egiptu, uznane przez niektórych za centrum kulturalne tego kraju, jeśli więc zależy nam na zobaczeniu tego, co najlepsze w kulturze Egiptu oraz żyć wydarzeniami kulturalnymi współczesnych Egipcjan, powinniśmy zarezerwować sobie miejsce w jednym z naprawdę wielu hoteli znajdujących się w tym mieście. Jest to zresztą jedno z największych miast całego kontynentu afrykańskiego, prawdziwy tygiel kulturowy Aryki i chociażby z tego względu warto znaleźć się w tym miejscu podczas naszych wojaży po Egipcie.

W Aleksandrii znajduje się wielki port przylegający do Morza śródziemnego. Przed przyjazdem do Aleksandrii warto prześledzić historię tego miejsca, bo jest ono znamienne nie tylko dla Egiptu, ale także dla całej naszej cywilizacji. Był to ośrodek metropolitarny bardzo znaczący dla całej kultury żydowskiej oraz helleńskiej. Od najdawniejszych czasów istniały tutaj głównie trzy dzielnice - żydowska, egipska i grecka. Warto wspomnieć, ze Aleksandria słynęła  głownie z wielkiej biblioteki aleksandryjskiej, która istnieje do dzisiaj i jest dostępna dla turystów, dlatego jest to chyba jeden z najważniejszych punktów na mapie turystycznej miasta. Całe miasto ma wiele atrakcji dla tego typu turystów, którzy doceniają historię danego miejsca i sprawdzają jego znaczenia dla współczesności.Aleksandria dzieli się na kilka części, ma mnóstwo dzielnic. Szczególnie warto jest odwiedzić jedną z najstarszych części tego miasta, która łączy się z małą wyspą Faros. Znajdują się tutaj trzy dzielnice: Ras at-Tin, Al-Anfushi i Al-Jumruk). Sama Aleksandria składa się z kilku części, można wyodrębnić tutaj część europejską oraz część orientalną. W części orientalnej warto jest wybrać się na bazar, który będzie nasuwał nam na myśl skojarzenie z głęboką afryką, z jej zapachami, a także dźwiękami. Każdy przybysz odwiedzając Aleksandrię jest najbardziej zdziwiony tym, jak wielki jest to tygiel kulturowy, jak wiele różnych języków afrykańskich można tam słyszeć i jak wiele różnych zwyczajów afrykańskich podpatrzeć na ulicach. Turyści jednak często twierdzą, ze Aleksandria to miasto, które mimo ze ma ponad cztery miliony mieszkańców, wydaje się zdecydowanie mniej zatłoczone niż niejedno kilkotysięczne miasteczko w Afryce. Jest to być może spowodowane tym, że jest to miasto dość nowoczesne.

Po ulicach poruszają się żółte tramwaje. To, co warto zobaczyć w samej Aleksandrii to przede wszystkim stary hotel z 1929 roku - Cecil, a także nadmorski bulwar Cirniche, a także palmy i kolonialne budynki. Ciekawy jest tez amfiteatralny grób nieznanego żołnierza. Dlatego tez warto wybrać się do Aleksandrii, nie skupiając się jedynie na tygodniowym pobycie w Hurghadzie, czy Szarm el szejk, jak to czynią głównie turyści tłumnie przybywający do Egiptu.
komentarz[0] |


Kalendarz
Kwiecień
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Najczęściej czytane
Hurghada
Piramidy w Gizie
Zemsta faraona
Aleksandria
Pogoda w Egipcie
Marsa el Alam
Sharm el Sheikh
Taba
Karnak
Luksor
Ankieta
Czy byłeś w Egipcie?
tak
nie
mam zamiar
wiele razy
nie i nigdy tam nie będę!

[wyniki | ankiety]
Partnerzy
Blog o Tunezji
© 2010 Egipt. Wszelkie prawa zastrzeżone.
powered by jPORTAL 2 & UserPatch